Raadiod

Auto tehaseraadioid vahetatakse välja kesise helikvaliteedi ja funktsionaalsuses (nagu näiteks USB sisendi, käed-vabad funktsiooni, LCD ekraani jms. puudumine) vajaka jäämise pärast. Tasuks meelde jätta, et kogu heli saab alguse juhtseadmest ja ükski seade mis jääb süsteemis peale makki ei muuda heli paremaks, olgu ta nii kallis kui tahes.
Automakke on põhiliselt kahte suurust 1DIN ja 2DIN.
1DIN makk on standartne ja sobib enamikele autodele, 2DIN on kõrguselt täpselt kaks korda suurem kui 1DIN. Kui autos on sobiv koht 2DIN maki jaoks olemas siis kindlasti soovitame just sellise paigaldada, kuna tihtipeale on sellel rohkem võimalusi ja jääb enamasti ka auto armatuuri visuaalselt ilusam.

Kui autos on olemas standardsuuruses originaalmakk või makipesa, ei teki
paigaldamisega probleeme. Kui on soov aga vahetada välja erilise kujuga
originaalmakk siis on võimalusi mitmeid.

Kui näiteks tuua BMW E39, siis seal üks võimalus on tehaseraadio välja võtta ja paigaldada uus raadio  spetsiaalse adapteriga, mille laadseid on saada peaaegu kõikidele levinumatele automudelitele ja mis tekitab standardse 1DIN või 2DIN ava:

 

Teine variant selles autos on eemaldada ainult CD-seade ja selle asemele paigaldada uue maki tagaosa ilma paneelita. Paneel viiakse kaabli abil mujale – paigaldatakse kas siis päikesesirmi, keskkonsooli, lakke… võimalusi on palju. Kui nüüd maki kohal asuv klapp kinni tõmmata ei ole auto armatuuris näha ühtegi võõrkeha, kogu välimus on originaal ning võite nautida head helikvaliteeti. Selline lahendus on selles konkreetses autos kõige levinum. Uue maki tagaosa võib paigaldada ka kindalaekasse, siis jääb originaalmakk täiesti puutumata.

Tõime veel siia ühe näite, kuidas on paigaldatud Seat Leoni 2DIN
makk adapteriga:
Küsige kindlasti võimaluse kohta Teie autos makki vahetada.