Multimeedia

Multimeediasüsteemid muutuvad iga päevaga üha populaarsemaks ja võimalusi neid teha on väga palju erinevaid. Kõigepealt tuleks kindlaks teha süsteemi eesmärk. Kõige enam paigaldatakse monitore taga istuvatele lastele, et neil pikematel sõitudel igav ei hakkaks. Teise väga suure osa multimeediast paigaldame reisi-, matka-, krossi-, ja niiöelda peobussidesse. Enamjaolt paigaldatakse lihtsamaid süsteeme, kus on taga laemonitor koos DVD-mängijaga või armatuurlauas peaseade, millel ekraan, DVD-mängija ja kõik muu.
Paljudel monitoridel on infrapunasaatjatega kõrvaklapivõimalus. See on hea pikematel reisedel kui autojuhil on ebameeldiv kuulata nt. filmide helisid mida kaasreisijad vaatavad. Enamikel multimeedia peaseadmetel on võimalus lülitada tagumistesse monitoridesse nt. DVD pilt ja ees samal ajal raadiot kuulata.
Monitore paigaldatakse ka peatugedesse. Kumb on õigem valida, kas laemonitor või peatoemonitorid on raske öelda – see on rohkem maitse asi. On juhuseid kui ühte või teist ei saa mingisuguste auto eripärade tõttu paigaldada.
Multimeediasüsteemides on kliendil vabad käed. Tuleb välja mõelda kuhu ja kui palju monitore paigaldada ja siis lihtsalt paigaldajaga läbi rääkida. Monitoride paigalduses asukoht peale visuaalse külje piiranguid ei sea. Tuleb teha töö kvaliteetselt ja hoiduda häiretest pildi signaalis.
Mõnele tehaseraadiole on võimalik välisest allikast lasta sisse pilt ning siis originaalekraani  kasutada monitorina (hea variant, kui soovitakse säilitada väliselt maksimaalne originaalilähedus), see eeldab konkreetsele makile vastava adapteri soetamist. Osad tehaseraadiod mängivad ka
DVD-plaate, selliseid saab üldjuhul kasutada ka multimeedia peaseadmena.
Autodesse saab paigaldada ka Eestis ning mujal Euroopas töötavat digi-TV’d. Kuna vabalevis olevate kanalite arv on kahanenud (hetkel 4: ETV, ETV2, TV3 ja KANAL 2), siis on tootjad mõelnud sellele, et oleks autos võimalik ka tasulisi kanaleid jälgida. Selleks on olemas Conax kaardipesa, mis tuleb digiTV-tüüneriga ühendada.
Uus trend autodes on Android op. süsteemi baasil töötavad seadmed nii ees- kui tagaistujatele. Sellised seadmed annavad kasutajatele praktiliselt piiramatud võimalused nautida sõidus olles internetti, oma lemmikmuusikat, mänge jpm.

Uuri kindlasti multimeedia võimaluste kohta oma autos!

Kui on küsimusi siis aitame meeleldi.